مشخصات فردی و زندگینامه
نام:اسماعیل
نام خانوادگی:آقابابایی بنی
پست الکترونیک:aghababaei1382@gmail.com
آدرس وب سایت:http://rm.isca.ac.ir
نخصص ها:فقه و اصول ، حقوق

زندگی نامه

اینجانب متولد سال 1347 در شهر بن از توابع شهرکرد هستم. تحصیلات ابتدایى، راهنمایی و سالهای اول و دوم دبیرستان را در بن به انجام رسانده و سال 1364 وارد حوزه علمیه شهرکرد شدم. تدریس را در کنار تحصیل از سال دوم حوزه آغاز کردم و تا درس لمعه ادامه یافت. سال 1367 به قم منتقل شدم و دوره سطح را به پایان رسانده و در دوره درس خارج همزمان تحصیلات دانشگاهی و حوزوی را ادامه دادم. در درس خارج اصول آیة الله تبریزی به مدت 6 سال شرکت و سعی کردم پس از مباحثه درسهای ایشان را به طور کامل تقریر کنم. در دروس فقه اساتید دیگر همچون آیات عظام مکارم شیرازى، جوادی آملی و فقیهی نیز شرکت کرده و مجموعاً به مدت 8 سال کامل به تحصیلات خارج اشتغال داشتم. پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد پژوهش را به عنوان شغل مورد علاقه خود در کنار تدریس در  دانشگاه برگزیدم. همچنین بخشی از فعالیتهای من به ویرایش علمی و نگارش نوشته های حقوقی اختصاص یافته که تاکنون بیش از چهل کتاب و صد مقاله و گفتگو را ویرایش کرده ام و این آثار در مراکز متفاوت به چاپ رسیده اند.

 از نظر تالیف اولین نوشته من پایان نامه دانشگاهی بود که از طرف جهاد دانشگاهی از میان پایان نامه های سال دانشجویی شایسته تقدیر شناخته شد. پس از آن کتابی به عنوان بازداشت موقت به چاپ رسانده و کار بعدی به کتابی در زمینه پیوند اعضا اختصاص داشت که حائز رتبه دوم کشوری در جشنواره دین پژوهان گردید و از طرف وزیر محترم فرهنگ از این اثر تقدیر شد.

سومین کتاب اینجانب با عنوان مسائل فقهی و حقوقی شرکتهای هرمی به مرحله نشر راه یافت و در همان سال به عنوان کتاب فصل معرفی گردید.

تدریس در دانشگاه های متفاوت و اشتغال به تحقیق به عنوان عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از فعالیهای جاری اینجانب است.